• https://www.facebook.com/Seckinajansmatbaa/?modal=admin_todo_tour
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493947899
  • https://www.instagram.com/seckin.ajans/

Katalog ve Katalog Basımı

 Ankara Katalog Basımı , Ostim Katalog Basımı

KATALOG 
Katalog bir firmanın ve ürettiği yada sattığı ürünlerin en detaylı olarak tanıtılmasını sağlayan araçtır. Kataloglar kuşe kağıt da tasarım detaylara göre hazırlanır, firmanın kurumsal kimliğine uygun olması gerekir. Ürünlerin detayı ve kolay anlaşılır olması önemlidir.

KATALOG ÇEŞİTLERİ
Kataloglar firmaların veya kişilerin firma yapısı ve ürün yelpazesine veya beklentilerine göre birçok şekilde tasarım,baskı ve ciltleme özelliğine sahip olabilir.
Katalog Basımında Kullanılan Kağıt Tipleri
Katalog basımı esnasında tercih edilen en yaygın tip kapak kağıdı olarak 350 gr kuşe ve iç kağıt(genel forma) 170 gr kuşe kağıtdır.
Fakat müşteri istek ve beklentilerine göre , gerek kapak kağıtları gerekse iç kağıtlar her şekilde her gramajda ve her özellikte tercih edilebilir ve uygulanabilir.
Katalog Basımında Tercih Edilen Kağıt Ebatları
Katalog tasarımı ve katalog basımı için standart bir ebat olmamakla beraber yaygın olarak tercih edilen ebat 21 x 29.7 cm yani a4 diye tabir edilen ebattır.
Fakat daha öncede belirtiğimiz gibi istenilen ve tasarlanan her ebatla katalog basımı mümkündür.
Katalog Basımı İçin Diğer Bilgiler
Katalog basımı tamamlandından sonra kataloğun daha dikkat çekici olması için kapak kısmında lokal lak ve gofre uygulaması yapılabilir lak ve gofre uygulamasının çok çeşitli türleri ve uygulaması mevcutttur.