• https://www.facebook.com/Seckinajansmatbaa/?modal=admin_todo_tour
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493947899
  • https://www.instagram.com/seckin.ajans/

Ambalaj Kutu Ve Etiket
AMBALAJ NEDİR
Ambalaj, ürünlerin , tüketiciye (kullanıcıya) ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış ürünlerdir. Paketleme aynı zamanda paket tasarlama, değerlendirme ve üretme sürecini de ifade eder. Paketleme, malları nakliye, depolama, lojistik, satış ve son kullanım için hazırlamanın koordineli bir sistemi olarak tanımlanabilir. Ambalaj ürünü içerir, korur, muhafaza eder, taşır, bilgilendirir ve satar.

ETİKET NEDİR
Ürün ve üretici bilgilerinin yazıldığı birimlerdir. Tutundurma, bilgi verme ve yasal yönlerden ambalajla ilişkilidir. Markalama, ambalajlama ve etiketleme bir bütünün parçalarıdır. Etiket, ürünü markası ve benzersiz grafik tasarımlarla tanıtır. Ürünün kaynağını, içeriğini, özelliklerini, türünü, kullanma talimatını, ebat ve miktarını gösterir. Toplumsal yönden önemlidir.

KUTU NEDİR
Kutu; çoğunlukla düz bir tabanı ve kapağı bulunan; genellikle küp veya dikdörtgenler prizması şeklinde üretilmiş kap. Bununla birlikte gündelik kullanımda, çok farklı amaçlarla kullanılan, pek çok farklı geometrideki nesne de tanımlama kolaylığı açısından kutu olarak adlandırılır.
KUTU VE AMBALAJLAR